Prezenty świąteczne powinny być podarkiem od serca. Warto dobrze je dopasować do upodobań obdarowywanej osoby, aby poczuła, że nam na niej zależy. Prezentami, które przekazują ważne idee i myśli, mogą być książki. Skoro mają być wręczone w świątecznym czasie, to zadbajmy także o to, aby były powiązane choć odrobinę powiązane z tym wyjątkowym czasie. To pozwoli jeszcze mocniej poczuć klimat Świąt.

Aby coś przemyśleć

Dobrą propozycją prezentu jest powieść Magdaleny Witkiewicz “Listy pełne marzeń”. To historia starszej, siedemdziesięcioletniej kobiety – Maryli. Pozornie może się wydawać, że jej życie przypomina zupełnie zwyczajne i jest przepełnione powtarzalnymi czynnościami. Maryla wieczorami czyta listy – oto, co odróżnią ją od innych osób. Listy te są niezwykłe, a po ich przeczytaniu Maryla może spełnić marzenia innych. Czy nie o to chodzi w Gwiazdce?

“Sztuka dawania prezentów” Anny Szczęsnej to kolejna propozycja na czas Świąt. Bohaterowie, właściwie cała rodzina, spędzają je nad brzegiem jeziora, w wielkim domu z bali. Nie znajdą tam technologii ani internetu, lecz zostaną zadziwieni. Nestorka rodu postanawia w ten szczególny czas wyjawić skrywaną od dawna tajemnicę jej zmarłego męża. Niedaleko nich mieszka kolejna osoba, która również walczy z tajemnicami. Jak potoczą się ich losy i czy Święta będą dla nich szczęśliwe?

Aby się zakochać… w historii

Prezenty świąteczne mogą nam przypominać o najpiękniejszych chwilach w życiu albo pomagać wrócić na dobre tory. Natalia Sońska w książce “Otwórz się na miłość” proponuje historię trzydziestoletniej Anny. Jej życie jest stabilne, ma dobrą pracę i mieszkanko. Nie ma zbyt wielu znajomych, towarzyszy jej jedynie przyjaciółka Ula. Pozornie zwykła wyprawa do galerii sprawia, że wszystko dookoła zaczyna się zmieniać. Pojawiają się nowe możliwości, między innymi wyjazdu w góry. Czy Anna postanowi wyjechać?

“Serce w kopercie” Małgorzaty Falkowskiej to propozycja dla osób, które potrzebują trochę innej historii świątecznej. Bohaterka Natalia jest studentką, wegetarianką i dziewczyną, która przerabia zakupione w second handach ubrania, a następnie je sprzedaje. Co istotne – nienawidzi Świąt. W aplikacji randkowej rozmawia z Jankiem, na co dzień myśli o Tymku, koledze ze studiów. Jej życie zmienia się, gdy otrzymuje dziwną przesyłkę i zaczyna szukać jej właściciela.

Prezenty świąteczne mogą nieść ze sobą piękne refleksje, dlatego warto z tego skorzystać i wybrać książki, które poruszą serca obdarowanych i pozwolą im docenić to, co mają.

Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com