Dawanie prezentów sprawia dużo radości. Wspaniałą okazją ku temu są święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy czas, gdy pod choinką znajduje się góra prezentów zapakowanych w świąteczny papier dekoracyjny. Wśród popularnych prezentów świątecznych można wyróżnić: kartki, termofor personalizowany, czekoladki belgijskie, eleganckie pudełka na drobiazgi, zegarki na rękę, kule do kąpieli, prenumerata czasopisma, popularna książka.

Prezenty w stylu do it yourself

Obecnie dużą popularnością cieszą się prezenty własnoręcznie wykonane. Można je tworzyć z gotowych półproduktów. Bardzo często używa się do tych celów materiał filcowy, materiały drewnopochodne, glicerynę – do wykonania kosmetyków i mydeł. Niezastąpiony jest również w procesie tworzenia klej na gorąco i pistolet do kleju. Z wszystkich tych elementów można stworzyć wspaniałe prezenty. Nie muszą być to od razu arcydzieła sztuki, ważne aby były one wykonane prosto z serca. W stylu dyi czyli “do it yourself” można wykonać własnoręcznie:

  • ozdobne pudełka,
  • mydełka,
  • zakładki do książek,
  • kule do kąpieli,
  • okładki na książki,
  • biżuterię.

Prezenty gwiazdkowe 2020

Prezenty świąteczne mogą być zgodne z zainteresowaniami (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty). Może to być książka związana z pasją, płyta ulubionego wokalisty bądź film dla kinomaniaka. Dużą popularnością cieszą się także prezenty grawerowane. Wśród takich propozycji można wymienić chociażby nosidło na piwo, ładnie opakowane czekoladki, grawerowany kubek porcelanowy bądź termiczny. Wszystkie te prezenty mogą stanowić samodzielny podarunek bądź można do nich jeszcze dołączyć liścik z życzeniami. Personalizowany upominek daje pewność, iż drugiego identycznego prezentu nigdzie nie będzie. Dzieje się tak za sprawą indywidualnego grawera. Wystarczy, że będzie oryginalna dedykacja.

Oryginalny prezent czy klasyczny?

Wybór prezentu ma znaczenie. Jedni wolą oferować klasykę, inni zdecydowanie coś bardziej oryginalnego. Ważne, aby prezent był podarowany z uśmiechem i prosto z serca. Wśród klasycznych prezentów można wymienić dobre wino, bestsellerowa książka, wysokiej jakości szkło. Wśród oryginalnych prezentów i nietuzinkowych można natomiast wymienić: bon do spa, opłacenie karnetu na siłownię, zakupienie biletu na spektakl premierowy do teatru. Warto zaznaczyć, iż dobrze przygotowany prezent może być dowodem bliskiej więzi z osobą obdarowaną. Wśród popularnych prezentów można jeszcze wyróżnić: breloki, bransoletki, odzież, czapki, fartuszki, etui na dokumenty i sprzęty, karty świąteczne.

Zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com